Drukuj

Pióro wieczne Graf von Faber-Castell Pen of the year 2017 vikings

Pióro wieczne Graf von Faber-Castell Pen of the year 2017 vikings

Opis

Pióro wieczne Graf von Faber-Castell Pen of the year 2017 vikings to tegoroczna propozycja niemieckiej manufaktury na pióro roku. Inspiracją do powstania instrumentu piśmiennego byli wikingowie, a w zasadzie ich legendarne łodzie, które będąc symbolem swojej epoki, jednocześnie wyprzedzały innowacyjnością swoje czasy. Były one arcydziełami sztuki rzemieślniczej. Niezwykle wytrzymałe, o płytkim zanurzeniu pozwalały podróżować w górę rzek, a co za tym idzie przedostawać się daleko wgłąb lądu. Swoim podłużnym kształtem, żaglami barwionymi w charakterystyczne czerwono - białe pasy oraz rzeźbionymi głowami smoka przynosiły chlubę i szacunek swoim załogom zdobywców. 

Pióro wieczne roku 2017 posiada platynowany korpus inkrustowany ręcznie pięcioma elementami drewna brzozowego, szczególnie czczonego przez wikingów. Ozdobiony jest dodatkowo ornamentami przenikających się płomieni. Na koronie nasadki umieszczony jest kamień odwagi- karneol, pięknie rozświetlający swoją czerwoną barwą chłodne platynowe powierzchnie. Pióro posiada dwukolorową złotą stalówkę. Jest to edycja limitowana do 500 egzemplarzy.

Całość opakowana w piękne dedykowane drewniane pudełko Graf von Faber-Castell, z dodatkowym miejscem na pięć instrumentów piśmiennych. Do pióra dołączony jest certyfikat autentyczności.

Dostępne stalówki: F, M, B oraz BB.

Przed zakupem prosimy o kontakt mailowy, bądź telefoniczny.