Drukuj

Pióro wieczne Graf von Faber-Castell Heritage Alexander

Pióro wieczne Graf von Faber-Castell Heritage Alexander

Opis

Pióro wieczne Graf von Faber-Castell Heritage Alexander jest obok pióra wiecznego Graf von Faber-Castell Heritage Otille hołdem oddanym Otille i hrabiemu Alexandrowi von Faber-Castell, którzy zapisali się na kartach historii rodu jako odnowiciele zamku Faber-Castell. Miało to miejsce na początku XX wieku. Imponujący styl i niezwykły kunszt wykonania nowych pomieszczeń w połączeniu z nietuzinkowością pary posłużyły jako inspiracja dla nowej edycji limitowanej piór wiecznych. Graf von Faber-Castell Heritage Alexander posiada ciemnozielony korpus. Barwa lakieru nie jest przypadkowa- to właśnie w tej tonacji utrzymany jest gabinet hrabiego Alexandra von Faber-Castell. Także jemu zawdzięczamy charakterystyczny kolor linii ołówków 9000, inspirowany barwami 6. pułku szwoleżerów kawalerii Bawarii, którego wcześniej był kapitanem.

Wszystkie metalowe części pióra wiecznego wykonano ze sterlingowego srebra próby 925, natomiast stalówkę z 18k dwukolorowego złota. Na zwieńczeniu skuwki znajdują dwa radełkowane pierścienie charakterystyczne dla wyrobów piśmienniczych marki Graf von Faber-Castell z litego srebra. Na szczycie skuwki wygrawerowano przenikające się inicjały A, O, F i C będące inicjałami Alexandra, Otille i nazwy rodu Faber-Castell. Dekoracyjny pierścień na skuwce ozdobiono inskrypcją „Handmade in Gemany”.
Nazwa kolekcji „Limited Edition Heritage” wraz z numerem 1898 informującym o ilości wyprodukowanych piór wygrawerowana jest na dolnej części pióra. Liczba nie jest przypadkowa- upamiętnia rok ślubu Otille i Alexandra.

Każde z piór umieszczone jest w specjalnym firmowym opakowaniu z broszurą opisującą genezę kolekcji.