Waterman

brand07.png

Firma Waterman została utworzona przez doradcę ubezpieczeniowego Lewisa Edsona Watermana w 1883 roku. Założyciel opatentował swoje pierwsze pióro o nazwie "Regular" w 1884 roku. Kolejne ulepszenia podstawowego projektu oraz agresywny marketing odegrały istotną rolę w zwiększaniu produkcji piór wiecznych jako artykułu masowego.

Mimo śmierci założyciela w 1901 roku, firma Waterman nadal prężnie się rozwijała. W 1904 roku zostało wylansowane nowe pióro „clip-cap”, pierwsze z klipsem zabezpieczającym, którym można je przypiąć do kieszeni.

 

Rok 1953 rozpoczyna erę plastikowych nabojów z atramentem, dodatkowo zwiększając atrakcyjność i użyteczność piór wiecznych. W 2001 roku marka Waterman została przejęta przez amerykański koncern Sanford (właściciela marki Parker). Fabryka instrumentów piśmiennych Waterman znajduje się w Saint-Herblain niedaleko Nantes (Francja).

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą piór wiecznych, piór kulkowych oraz długopisów marki Waterman dostępnych w naszym sklepie stacjonarnym w Poznaniu oraz w sklepie internetowym: