Parker

parker logo2

Firma Parker swoją działalność rozpoczęła za sprawą  Georga Safforda Parkera, który opatentował swoje pierwsze pióro wieczne 10 grudnia 1889 roku. Ze względu na to, że artykuły piśmienne szybko zdobywały popularność, już w latach 20. XX firma stałą się wiodącym ich producentem na świecie. Fabryki powstawały na różnych kontynentach, w krajach takich jak: Anglia, Francja, Dania, Meksyk, Kanada, czy Argentyna.

 W 1987 roku siedziba firmy została przeniesiona do Anglii, do miejscowości Newheaven w hrabstwie East Sussex, będącej pierwotnie siedzibą innego producenta piór wiecznych – Valentine Pen Company, przejętego właśnie przez Parkera.

W 1993 firma Parker została przejęta przez koncern Gillette, by w roku 2000, znaleźć się ostatecznie w grupie Newell Rubbermaid (Stany Zjednoczone)– właściciela koncernu Sanford, największego producenta artykułów piśmiennych na świecie.

Długopis tego producenta występował również w filmie o agencie 007. Stanowił jeden z gadżetów James'a Bonda. 

Parker kojarzony jest z Wielką Brytanią za sprawą swojej najsławniejszej posiadaczki- królowej Elżbiety II. 

Dodatkowo w ostatnim czasie mogliśmy podziwiać Parkera Duofold w trakcie podpisywania przez Theresę May dokumentów zatwierdzających Brexit.

Zapraszamy do zapoznania się z piórami wiecznymi, piórami kulkowymi oraz długopisami marki Parker w naszym sklepie stacjonarnym w Poznaniu oraz w sklepie internetowym: