Montegrappa

brand08.png

Montegrappa to najstarsza włoska firma zajmująca się od 1912 roku wyrobem  instrumentów piśmiennych. Nazwa manufaktury związana jest pasmem górskim Grappa Massif, ze szczytem Monte Grappa.

Montegrappa w swej filozofii odnosi się bardzo wyraźnie do swoich korzeni. Made in Italy – to hasło, które najlepiej oddaje ducha marki. Będąc pionierem włoskiej branży piśmiennej, od ponad 100 lat swojego istnienia zachwyca innowacyjnością, jakością, elegancją, niezawodnością i starannością wykonania. By sprostać wymaganiom klientów stale poszerza swój asortyment o produkty takie, jak: zegarki, spinki do mankietów, etui skórzane, perfumy i inne akcesoria.

Materiały, jakie Montegrappa wykorzystuje obecnie do wytwarzania piór to m. in. ebonit, celuloid, złoto, srebro, żywice akrylowe, kamienie szlachetne.

Pióra sygnowane przez Montegrapę to małe arcydzieła. Edycje limitowane odwołują się do wielkich nazwisk, wydarzeń oraz momentów w historii.

Polski akcent wśród piór Montegrappy to pióro wydane na 600-lecie bitwy pod Grunwaldem oraz poświęcone Lechowi Wałęsie (Excellentia Lech Wałęsa).

Ciekawym wydarzeniem było otwarcie pierwszego „flagowego” butiku Montegrappy, które odbyło się 22 lipca 2014 roku. Sklep znajduje się oczywiście w  Bassano del Grappa przy Piazza Garibaldi.