Graf von Faber-Castell

brand06.png

Pomysł umieszczenia cienkiego grafitu w drewnianej oprawie ma kilkusetletnią historię. Jednak dopiero baronowi Lotharowi von Faber udało się ze zwykłego ołówka uczynić klasowy produkt wysokiej jakości, tworząc tym samym pierwsze na świecie markowe przybory do pisania. W 1839 roku przejął on założoną 78 lat wcześniej, rodzinną firmę Faber-Castell i stworzył kolekcję fascynujących przyborów do pisania oraz akcesoriów będących przykładem prostoty i elegancji. Firma Faber-Castell, która swoje podwójne imię zawdzięcza małżeństwu hrabiego Alexandra Castell-Rüdenhausen z wnuczką Lothara von Fabera – Ottilie, jest obecnie nie tylko najstarszym, lecz również czołowym w skali światowej, producentem drewnianych ołówków i kredek. Osobistym wyzwaniem hrabiego Antona Wolfganga, stało się odkrycie na nowo wybranych przyborów do pisania i dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii dostosowanie ich do wymagań czasów obecnych przy jednoczesnym zachowaniu ich ponadczasowego designu. W linii Graf von Faber-Castell pomysły te nabrały realnych kształtów. Kolekcję charakteryzuje najwyższa jakość wykonania łącząca w harmonijny sposób starannie dobrane materiały, doskonałą funkcjonalność oraz wyszukaną estetykę. Rożne gatunki egzotycznego drewna w połączeniu z metalami szlachetnymi i ręczną precyzją wykonania przyczyniają się w znacznej mierze do wyjątkowego charakteru produktów Graf von Faber-Castell. Akcesoria skórzane dopasowane do artykułów piśmiennych służą wzorowo zarówno w pracy, jak i w podroży. Dyskretna elegancja i dopracowanie do ostatniego szczegółu podkreślają wyjątkowy charakter tych wysokiej jakości produktów. Zostały stworzone, aby sprawiać długotrwałą radość.

Castell coat of arms - Graf von Faber-Castell

Instrumenty piśmienne sygnowane marką Graf von Faber-Castell to niezawodna pisząca biżuteria. Zachwycają ascetyczną prostotą specjalnie wyselekcjonowanych, naturalnych materiałów: drewna cedrowego, hebanu, egzotycznego drzewa pernambuco czy granadilla, oprawionych w szlachetne metale. 

Idąc za duchem czasu Graf von Faber-Castell oferuje klasyczne kolekcje instrumentów piśmiennych tworzących doskonałe kwartety, w których skład wchodzą: tradycyjne pióra wieczna wieńczone złotymi stalówkami, nowoczesne pióra kulkowe, praktyczne długopisy i ołówki automatyczne. Wszystkie elementy kolekcji charakteryzuje prosta, elegancka linia i naturalne materiały, które sprawiają, że każdy instrument piśmienny jest jedyny w swoim rodzaju. 

GIFT BOX CLASSIC - Graf von Faber-Castell

 

Marka Graf von Faber-Castell jest także znana z wyjątkowej kolekcji piór edycji limitowanych, które każdego roku stanowią przedmiot pożądania prawdziwych pasjonatów piór wiecznych. Pióro Roku (Pen of the Year) powstaje dla uświetnienia każdego roku i produkowane jest wyłącznie przez 12 miesięcy. Każde pióro powstaje przy użyciu precyzyjnie dobranych, szlachetnych materiałów i do momentu wprowadzania na rynek, jego wygląd i charakter jest owiany nutką tajemnicy, którą zna tylko wąskie grono projektantów i rzemieślników artystycznych pracujących nad nowym dziełem. Każde Pióro Roku jest indywidualnie numerowane i certyfikowane. Poprzednie lata uświetniały pióra, do których wykonania posłużyły tak unikalne i wyjątkowe materiały jak: drewno wężowe, bursztyn, skóra płaszczki, kieł mamuta, skamieniałe drzewo, najmniejszy parkiet świata z drewna cytrynowego, tkane włosie konia czy hartowany powierzchniowo metal. Pióro roku 2015 zainspirowane zostało fascynującą architekturą Nowego Pałacu Sanssouci w Poczdamie, wybudowanego na zlecenie Fryderyka II. Limitowana edycja powstała przy udziale pracowni kamieni szlachetnych Herberta Stephan’a, której korzenie sięgają XV wieku. Rok 2018 przyniósł pióro wieczne w dwóch wersjach poświęcone Imperium Rzymskiemu.

Pen of the Year 2015

Marka Graf von Faber-Castell to niemiecka solidność i ascetyczna piękność. Corocznie prezentowane nowe wzornictwo Pióra Roku oraz wprowadzane nowe propozycje kolorystyczne i wykończeniowe w klasycznych kolekcjach stanowią o sile marki. Graf von Faber-Castell daje gwarancję jakości i prestiżu.