Faber-Castell

brand05

Faber-Castell jest firmą założoną w 1761 roku i pozostającą od 9 pokoleń w rękach tej samej rodziny. Z małego zakładu rzemieślniczego rozwinęła się międzynarodową korporację obecną w ponad 120 krajach, posiadająca na całym świecie 9 zakładów produkcyjnych, 20 spółek zajmujących się zbytem oraz zatrudniającą około 7000 pracowników.

HISTORIA

W 1761 roku w miejscowości Stein nieopodal Norymbergii Kaspar Faber porzucił pracę stolarza i rozpoczął działalność jako drobny producent ołówków, tym samym tworząc podwaliny spółki Faber-Castell. Do znaczącego rozwoju firmy doszło jednak dopiero w roku 1839 w czasie, gdy firmą kierował baron Lothar von Faber. Lothar von Faber był nie tylko twórcą sześciokątnego ołówka, ale także pierwszym z producentów, który od 1840 roku rozpoczął oznaczanie produktów nazwą swojego zakładu. Były to pierwsze markowe przybory do pisania na świecie. Ołówki miały dokładnie określone standardy długości, średnicy i twardości grafitu czym bardzo szybko uzyskały doskonałą opinię jako produkty wysokiej jakości. W 1849 roku w Nowym Jorku otwarto pierwszy zagraniczny oddział firmy. Kolejne powstały w Londynie, Paryżu, Wiedniu i Sankt Petersburgu. W 1898 roku wnuczka Lothara von Fabera poślubiła hrabiego Aleksandra z rodu Castell-Rüdenhausen. W ten sposób, za zgodą króla Bawarii, powstał nowy ród hrabiowski Faber-Castell. W 1905 roku hrabia Aleksander von Faber-Castell stworzył klasyczny, zielony ołówek CASTELL 9000, który do dziś, dzięki niezwykłej jakości jest legendą światowego rynku. Dla tego czołowego produktu został wybrany motyw dwóch rycerzy, walczących ołówkami. Od tego czasu ołówek CASTELL 9000 uważany jest za synonim jakości, tradycji i produktu nie do pokonania. W 1928 roku kierownictwo w firmie przejął hrabia Roland von Faber-Castell, właściciel pakietu kontrolnego akcji Lapis Johann Faber S/A w Brazylii, największej fabryki kredek i ołówków na świecie. W związku z rozwojem działalności międzynarodowej i handlowej Faber-Castell osiągnął pozycję globalnego lidera w swojej branży. W 1978 roku prezesem firmy został przedstawiciel ósmego pokolenia rodziny Faber-Castell, hrabia Anton Wolfgang von Faber-Castell, którego głównym celem jest dążenie do innowacyjności, ale w powiązaniu z tradycją, oraz wdrożenie dalekosiężnych standardów w kwestiach społecznych i ekologicznych. Niemal 100 lat po wprowadzeniu ołówka CASTELL 9000, w 2000 roku, hrabia A.W. von Faber-Castell przedstawia srebrny ołówek GRIP 2001, który jest najlepszym przykładem innowacyjności produktu i w pełni oddaje wizję spółki Faber-Castell „Tworzyć zwykłe rzeczy niezwykle dobrze”. Za swoje zaangażowanie w dziedzinie ekologii hrabia A.W. von Faber-Castell w 2008 roku otrzymał od fundacji działającej na rzecz środowiska WWF Niemcy oraz czasopisma ekonomicznego Capital tytuł „Ekologicznego managera roku”. Rok 2008 był dla spółki wyjątkowo ważny ze względu na 250. rocznicę założenia. Tym samym Faber-Castell jest jednym z najstarszych przedsiębiorstw przemysłowych na świecie. W 2012 roku firma wprowadziła na rynek innowacyjne markery i zakreślacze GRIP charakteryzujące się wyjątkowym designem, ergonomią i dbałością o środowisko.

Znalezione obrazy dla zapytania faber castell stein

Eleganckie instrumenty piśmienne stanowią wizytówkę oferty Faber-Castell, stanowiącej kwintesencję stylu. Najwyższe standardy wykonania i urozmaicony asortyment stanowią świetną propozycję dla poszukujących najwyższej jakości produktów piśmiennych.

DBAŁOŚĆ O ŚRODOWISKO NATURALNE

Niezwykle istotnym aspektem w filozofii marki są kwestie dotyczące środowiska naturalnego. Niemiecki producent dzięki ponad 13 000 hektarów własnych plantacji leśnych w Kolumbii i Brazylii jest neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla. Dzięki projektowi gospodarki leśnej w Kolumbii firma zapewnia pracę mieszkańcom oraz lokalnym leśnikom, a samej spółce zapasy najwyższej jakości surowca. Z jednej strony wdrożone projekty pozwalają zmniejszyć emisję dwutlenku węgla, a z drugiej wspiera rozwój i stabilizację gospodarczą regionu, dając rolnikom alternatywę dla uprawy roślin narkotycznych.

Znalezione obrazy dla zapytania faber castell forests  Znalezione obrazy dla zapytania faber castell forests

Potwierdzeniem sukcesu całego przedsięwzięcia może być fakt, iż 100% drewna używanego przez spółkę do produkcji ołówków pochodzi z ekologicznych zasobów leśnych, z których ponad 95% posiada certyfikat Rady ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej (ang. Forest Stewardship Council, FSC).