Długopis Caran d'Ache 849, czyli niby zwykły długopis, a jednak coś wyjątkowego! To już 50 lat kolekcji!

Najnowszy wpis postanowiłem poświęcić kolekcji długopisów Caran d'Ache 849, która w 2019 roku obchodzi 50 lat istnienia! Na wstępie pragnę ucieszyć wszystkich entuzjastów tej wyjątkowej kolekcji- będzie i to już niedługo specjalna edycja urodzinowa obejmująca sześć ciekawych kolorystycznie zestawień pod hasłem: "wyraź siebie".

Dotykając istoty sukcesu opisywanej linii można napisać, że to wcale nie pierwsze wrażenie zapewnia jej sukces, chyba wręcz przeciwnie. Kilka lat temu, kiedy w naszej ofercie pojawiły się długopisy szwajcarskiej marki i to (o zgrozo) w neonowych kolorach sam łapałem się za głowę. Cena w okolicach 100 zł, niezbyt znana w Polsce marka, a do tego nie ujmujący na pierwszy rzut oka design... Bez wątpienia rokowania nie były najlepsze, ale przecież każdego pacjenta można uzdrowić, czasem tylko potrzeba cudu. My też nigdy nie ograniczaliśmy się do utartych szlaków i wyłącznie klasycznych przyborów piśmiennych, na szczęście te czasy minęły. I mógłbym chyba zakończyć ten wpis konkluzją, że sam na co dzień używam długopisu Caran d'Ache 849, do tego w pomarańczowym neonowym kolorze (!).

Trudno jednak nie pochylić się nad fenomenem linii 849. W moim odczuciu składają się na nią następujące aspekty:

- najwyższa jakość produktu rodem z cenionej i podziwianej Szwajcarii. Nic dodać nic ująć, "Swiss made",

- poręczność w codziennym użytkowaniu, długopis dzięki swoim uniwersalnym wymiarom sprawdzi się praktycznie zawsze,

- rewelacyjny, gładko sunący po kartce opatentowany przez markę wkład "Goliath". Nie dość, że pojemny (zapiszemy nim 8000 m linii) to do tego wyjątkowo ułatwiający pisanie dzięki swojej konsystencji- trzeba to wypróbować,

- mnogość kolorów i wykończeń, dzięki czemu każdy znajdzie idealny dla siebie- klasyczny czarny, złoty (blinkblink), neonowy dla gubiących każdy przedmiot który zakupią, a może designerski z edycji limitowanej? Bardzo proszę!

- efekt metalowego piórniczka, który robi ogromne wrażenie i czyni długopis jeszcze bardziej niepowtarzalnym,

- rewelacyjny stosunek ceny do jakości i efektu. Może na pierwszy rzut oka przedział 100 zł do ponad 200 zł wydaje się dosyć wysoki, ale wystarczy bliższy kontakt z serią 849 i szybko zmienimy zdanie.

Wielu klientów zaufało marce i wracają ... po kolejne kolory i edycje! Zapraszamy serdecznie, warto poznać tą 50-letnią kolekcję niezawodnych długopisów!