Nowości Faber-Castell na rok 2018

Tym razem pod lupę weźmiemy zbliżające się nowości od marki Faber-Castell. Niemiecki producent przewidział na nadchodzący rok sporo premier. W pierwszej połowie roku spodziewamy się nowych wariantów kolorystycznych w kolekcji Basic, która od teraz nosić będzie nazwę Essentio. Do popularnych metalowych w odmianach matowej i błyszczącej dołączą trzy zupełnie nowe wykończenia. Pierwszą z nich będzie pudrowy róż. Metalowy korpus polakierowany zostanie na wspomniany kolor, podobnie jak skuwka. Linia obejmuje standardowo pióro wieczne oraz długopis. Tak prezentuje się kolekcja Faber-Castell Essentio aluminium rose:

Drugą nowością będzie wariant Faber-Castell Essentio aluminium blue, czyli odmiana w niebieskim kolorze:

 

Ostatnią premierą w kolekcji Essentio metal będzie opcja czarna, Faber-Castell Essentio aluminium black w której czarne aluminium pięknie współgra z wykończeniami w tym samym kolorze:

 

Również kolekcja Loom metallic wzbogacona zostanie o trzy nowe kolory lakieru zdobiącego skuwkę: light blue, oliwny, oraz szary. Z portfolio Faber-Castell znikną natomiast modele z wykończeniem limonkowym oraz śliwkowym.